LOTR: bfme | Martin | 28.4.2006

V tomto článku by som Vám chcel trochu priblížiť prvý diel série bfme

V predchádzajúcom diely LOTRa (Battle for Middle Earth) ste si mohli všimnúť skvelú grafiku aj celkové spracovanie hry. Skvelá je aj trojrozmerná mapa stredozemia na ktorej ma uchvátilo prehrávanie kúskov filmu v ľavom dolnom rohu, v tom krúžku. Ale hlavná vec kde grafici odviedli najlepšiu prácu je hlavne hra.

V singleplayeri máte na výber z rýchlej bitky, kampani za dobro alebo zlo. Rýchla bitka (skirmish) je podobná ako vo všetkých strategiách. Staváte si základňu a musíte zničit všetky nepriateľove. Je to dosť jednoduché ale dobré na to aby ste sa to naučili hrať pred tým než si pôjdete zahrať multiplayera a zhorít pred vašimi kamošmi (podobne ako náš spolužiak T.H.). Potom tu je kampaň. Môžete hrať buď za dobro, čiže za Spoločenstvo prsteňa a za armády Gondoru a Rohanu. Máte tam všetkých hrdinov z filmu a dej je tiež podľa filmu. Postupne hráte za všetkých členov spoločenstva až nakoniec zničíte Prsteň moci. Avšak máte tu aj kampaň za zlo kde hráte z hrdinami ako Saruman, Lurtz (Skurut-hai ktorý zabil Boromira), Gloom a ba dokonca aj za Nazgulov. Tiež máte k dispozícii armády Mordoru a Železného pasu.


Hra je oproti dvojke slabšia v tom že ste si museli stavať budovy presne na vyhradených miestach a počet budov bol obmedzený. Ale v druhom pokračovaní tejto hry nič také neexistuje. Môžete si stavať voľne a neobmedzene a koľko len chcete. To je čo?! Mne sa na tej hre ešte nepáčilo to že ste si nemohli stavať žiadne múry ani opevnenia, všetko ste mali už hotové.

Verdikt
Hra je graficky aj dejovo dobrá ale chýba jej voľnosť (hlavne v budovaní).

90%